Der er lagt op til en spændende weekend, når sæsonen i Bordtennisligaen skydes i gang med hele 2 hjemmebanekampe:
Lørdag den 6. september kl. 11.00: Næstved Bordtennis vs. Hvidovre (oprykker)
Søndag den 7. september kl. 13.00: Næstved Bordtennis vs. Vestegnen (oprykker)
To opgør mod friske oprykkere, hvor vi skal vise styrken på hjemmebane – og vi håber på stor opbakning i hallen!
Også 2. holdet i 2. division tager hul på sæsonen denne weekend. De starter på udebane mod Trelleborg, som rykkede ned fra 1. division i sidste sæson. Det bliver en spændende test af styrkeforholdet i rækken.
Desværre må vi undvære Jacob og Simon Petersen i både Ligaen og 2. division, da de er på træningsophold i Japan – men resten af spillerne er klar til at kæmpe for Næstved!
Dame 1. Division:
Vores damedivisionshold skal også i aktion d. 6/9 kl. 10 på udebane mod Brøndby, og det bliver ligeledes spændende at se om klubbens damehold får point med hjem til Næstved.
Inden lørdagens kamp, er der mulighed for klubbens medlemmer at tilmelde sig brunch arrangement, læs nærmere på klubbens lukkede facebookgruppe (NBspiller), eller bestil i webshoppen.
Del denne side...
- Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
- Share on X (Opens in new window) X
- Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
- Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
- Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
- Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
- Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
- Print (Opens in new window) Print
- Email a link to a friend (Opens in new window) Email

























